Cookie Consent by Privacy Policies website A. Dvořák: Rusalka | Divadlo Na Maninách
Divadlo s rodinnou atmosférou

A. Dvořák: Rusalka

Účinkují: Tereza Mátlová, Peter Berger, Martin Šrejma, Daniel Hůlka, Ester Pavlů, Vladimír Chmelo, Eliška Gattringerová, Nela Skarková, Markéta Dvořáková, Anita Jirovská, Ahmad Hedar, Markéta Doubravská
Režie: Jaromír Brych
Kostýmy: Lukáš Bartoň
Producent: KVArt Production s.r.o.
Choreografie: Jiří Horák
Taneční company: Sabina Bažantová, Tomáš Kuťák

 

Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojata jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů - přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si posluchač najde i ty nejjemnější nuance geniálního díla.

 

Osoby a obsazení:

 

Rusalka - Tereza Mátlová

Je jednou z předních českých sopranistek, vyhledávanou především pro její široký repertoárový záběr, sahající přes muzikál, operetu až po mimořádně exponované operní role.

 

Princ - Peter Berger

Slovenský tenorista patří k pilířům Národního divadla v Praze a Brně, často hostujícím ve významných evropských a světových operních domech.

Princ - Martin Šrejma (alternace)

Martin Šrejma patří mezi přední české tenoristy. Od roku 2005 je sólistou Národního divadla v Praze a pravidelně vystupuje ve všech operních domech v republice. Objevuje se též na mezinárodních scénách např. v Německu, Itálii, Holandsku, Anglii, Španělsku, Japonsku aj.

 

Vodník - Daniel Hůlka

Jméno Daniela Hůlky není třeba českému publiku představovat. Nesmazatelně se zapsal do historie českého muzikálu a s rolí Vodníka se vrací ke svým operním kořenům.

 

Ježibaba, Cizí kněžna - Ester Pavlů

Je představitelkou nastupující pěvecké generace, nedávno objevenou pražským Národním divadlem, ve kterém debutovala v titulní roli opery Carmen.

 

Hajný, Lovec - Vladimír Chmelo

Barytonista, který je pěveckým poradcem všech účinkujících sólistů, má za sebou dlouholetou mezinárodní kariéru vrcholící v Metropolitní opeře v New Yorku, ve které ztvárnil mimo jiné i postavu Hajného v opeře Rusalka, uváděnou přímým přenosem do kin celého světa.

 

Eliška Gattringerová

Je absolventka HAMU, která již během studií hostovala v Národním divadle a na dalších českých scénách. Je vítězkou řady mezinárodních soutěží a za sebou má newyorskou stáž u legendární pěvkyně Aprile Millo.

 

Kuchtík, 1.žínka - Nela Skarková

Čerstvá absolventka pražské HAMU je nejmladší umělkyní našeho ansámblu. Rodačka z Ostravska už zaznamenala svůj první velký úspěch vítězstvím na pěvecké soutěži vysokých škol v Olomouci.

 

Druhá žínka - Markéta Dvořáková

Svým širokým záběrem obsáhla mnoho hudebních stylů. Začínala ve zpěvohrách v pražském divadle Archa a v soudobé opeře (některé role byly psány přímo pro ni). Účinkovala v muzikálu a věnuje se koncertní činnosti.

 

Třetí žínka - Anita Jirovská

Pěvkyně se sametovým mezzosopránem je také z líhně pražské HAMU a je absolventkou programu Erasmus na partnerské HEMU ve švýcarském Lausanne. Odtud vedly její první úspěchy do Francie a na Slovensko, v současnosti účinkuje v českých divadlech a vede také Opera studio Praha.

 

Ahmad Hedar

Český klavírista syrsko-libanonského původu se krátce po absolutoriu HAMU stal jedním z nejvyhledávanějších pianistů zejména pro jeho mimořádnou muzikalitu a pěvecké vzdělání, které mu umožňuje dokonalou souhru se sólisty.

 

Markéta Doubravská

Významná česká harfenistka, působící v orchestru liberecké opery, je čerstvou držitelkou “Liberecké Thálie”. Má na svém kontě nespočet koncertních vystoupení a založila také harfové oddělení v ZUŠ Liberec.