Cookie Consent by Privacy Policies website Beseda s novinářem Tomášem Etzlerem | Divadlo Na Maninách
Divadlo s rodinnou atmosférou

Beseda s novinářem Tomášem Etzlerem

Čína císaře Si. A čí bude Amerika?

Přijďte si poslechnout osobní postřehy Tomáše Etzlera na dvě naprosto odlišné země. Ponořte se to jeho zážitků z totalitní Číny a jeho letitých životních zkušeností z USA. Čínský prezident Si Ťin-pching nastoupil k moci před dvanácti lety. Jak nejmocnější čínský vůdce od dob Mao Ce-Tunga zemi změnil? Stane se Čína skutečně supervelmocí 21. století? Je strach z její rozpínavosti na místě?

Blíží se prezidentské volby v USA. Jak dopadnou? Koho by raději viděli v Bílém domě hlavy totalitní vlád, jako třeba ta čínská či ruská? Jak jejich výsledek ovlivní světové dění?  Může se svět nějak připravit na změnu politického směru nejvlivnější země světa? O těchto a dalších otázkách bude Tomáš Etzler debatovat v Divadle Na Maninách dne 30. října 2024.

Tomáš Etzler (* 1963) je novinář, producent a autor. V roce 1999 začal pracovat pro CNN jako editor zpráv, poté působil pět let jako válečný zpravodaj CNN mimo jiné na Haiti, v Iráku a Afghánistánu. Strávil sedm let jako stálý zpravodaj České televize v Číně. Za svou práci obdržel řadu ocenění včetně Ceny Emmy, kterou získal jako vůbec první Čech. V roce 2019 vyšla kniha jeho rozhovorů “Kdo ví, kde budu zítra”, které s ním vedl Jindřich Šídlo. V létě 2021 šel do kin jeho celovečerní dokumentární film o sirotčinci na čínském venkově “Nebe”.

Na podzim téhož roku se na trhu objevila jeho prvotina “Novinářem v Číně. Co jsem to proboha udělal?”, která se stala nejprodávanějším titulem toho roku nakladatelství Vyšehrad. Na podzim loňského roku vyšel její druhý díl-“Novinářem v Číně 2. Nezešílet!” V současné době Tomáš Etzler přednáší a píše další knihu. Mimo jiné ve Spojených státech.

Vstupenky

St 30. října. 19:00

Beseda s novinářem Tomášem Etzlerem