Cookie Consent by Privacy Policies website My se vám ozveme | Divadlo Na Maninách
Divadlo s rodinnou atmosférou

My se vám ozveme

Režie: Jan Nosek Novák

 

Divadelní spolek Jiří, Poděbrady

Sonda do současného českého šoubyznysu a naší cynické doby. Příběh sleduje výsluní a pád ambiciózní majitelky castingové agentury. Hra je prostoupena humorem, ze kterého mrazí.

Autor textu Petr Zelenka je úspěšný filmový režisér a scénárista (Knoflíkáři, Samotáři, Rok ďábla, Karamazovi) i divadelní režisér a dramatik (Příběhy obyčejného šílenství, Očištění, Ohrožené druhy, Dabing street).

Hra s originálním názvem Job interviews byla napsána pro Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích a DS Jiří byl první, kdo získal sublicenci na její uvádění po uvolnění práv. Na profesionální scéně je uváděna v pražském Studiu Dva jako „Věra“ s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli, hrál ji také Theatre des Abbesses na pařížském Montmartru.

V našem podání měla hra premiéru 24 února 2018 v Poděbradech. Představitelka hlavní role Kateřina Urbánková získala za svůj výkon čestné uznání na festivalu amatérského divadla v Červeném Kostelci 2019. Několik představení s námi v premiérovém roce odehrál filmový a televizní herec Leoš Noha, v důsledku jeho extrémního vytížení jsme však od spolupráce ustoupili.

 

Z textu:

Manžel: Uplácíš doktory?

Věra: Neuplácím. Přilepšuju jim. Jsou chudý, my bohatý. Chudobu na světě je třeba vymýtit. Někde se začít musí.